Комплексный план мероприятий учреждения образования в шестой школьный день

План-графік

правядзення мерапрыемстваў

у шосты школьны дзень

у ΙΙ паўгоддзі 2020/2021 навучальнага года

 

Дата

Назва мерапрыемства

Клас

Адказны

Ι ЧВЭРЦЬ

09.01

Свята “Прывітанне, спартландыя”

1-2

Васечка І.В.

Эстафета “Стартуем разам”

1-2

Акуліч В.Р.

Пазнавальная віктарына “Падарожжа па планеце здароўя”

5

Юшкевіч Н.П.

Дзень здароўя. “Вясёлыя эстафеты”

5

Сень Г.А.

Віктарына “Азбука здароўя”

9

Мацук С.М.

Віктарына ПДР “Уважлівы пешаход”

1-2

Уцякалка В.А.

16.01

Дзень беларускай гульні

1-2

Храпіцкая А.М.

Конкурс малюнкаў “Краіна маей мары”

1-2

Апановіч Л.М.

Конкурс “Падарожжа па Беларусі”

6

Мельнік В.Д.

Відэалекторый “У сяброўстве народаў моц краіны”

6

Шубіч В.М.

Прэзентацыя “Мае землякі – мой гонар”

10

Бруцкая В.Л.

Інтэлектуальная гульня “Конкурс эрудытаў”

9-11

Уцякалка В.А

23.01

Савя гульня “Правілы этыкету”

3-4

Сулкоўская І.У.

Гасцеўня “У госці да дзядулі этыкету”

3-4

Старавойт А.У.

Гульня “Нацыянальныя касцюмы розных народаў”

7

Савончык А.У.

Тэматычная гутарка “Школа добрых спарў”

7

Яхнавец Т.У.

Дыспут “Камп’ютарныя гульні: за і супраць”

11

Сямашка В.І.

Віктрарына “Шкодна-добра”

5-7

Уцякалка В.А.

30.01

Відэапанарама “Шкодныя звчкі і небяспека”

3-4

Кудласевіч А.П.

Занятак “Ведай бяспечныя мясціны для гульняў”

3-4

Бруцкая С.М.

Дыспут “Я ў адказе за сае жыцце”

8

Пачка Л.М.

“Школа бяспкі”

8

Акуліч І.Я.

Ток-шоу “Слабае звяно”

8-11

Уцякалка В.А.

06.02

Справа-конурс “На радасць людзям”

1-2

Васечка І.В.

КТС “Усе прафесіі патрэбны”

1-2

Акуліч В.Р.

Эканамічная гульня “Простая і складаная каноміка”

5

Юшкевіч Н.П.

Відэапрэзентацыя “Прафесіі маіх бацькоў”

5

Сень Г.А.

Дыспут “Сучасныя прафесіі: за і супраць”

9

Мацук С.М.

Завочнае падарожжа “Усякая справа чалавекам славіцца”

4-5

Уцякалка В.А.

13.02

Спартыўнае свята “У госці да снежнага чалавека”

1-2

Храпіцкая А.М.

Спартыўны конкурс “У здаровым целе – здаровы дух”

1-2

Апановіч Л.М.

Урок здароўя “Усе пра фіззарадку”

6

Мельнік В.Д.

КТС “Здорава быць здаровым”

6

Шубіч В.М.

Дыспут “Наркаманія: праблема асобы і грамадства”

10

Бруцкая В.Л.

Віктарына “Здароўе – галоўны скарб”

1-2

Уцякалка В.А.

20.02

Гульня “Падзяліся сваей дабрыней”

3-4

Сулкоўская І.У.

Падарожжа-гульня “Героі любімых мультфільмаў у Школе ветлівых навук”

3-4

Старавойт А.У.

Трэнінг “Мой маленькі сусвет”

7

Савончык А.У.

Прэзентацыя “Мая хата, мая веска”

7

Яхнавец Т.У.

Прэзентацыя часопіса “Кім быць”

11

Сямашка В.І.

Інтэлектуальна-забаўляльнае шоу да Дня абаронцы Айчыны

5-7

Уцякалка В.А.

27.02

Дыспут “Дыялог культур – адзіны свет”

3-4

Кудласевіч А.П.

Вусны часопіс “Казкі народаў міру”

3-4

Бруцкая С.М.

Трэнінг “Што ў жыцці залежыць ад мяне”

8

Пачка Л.М.

Экскурсія “З міру па нітцы”

8

Акуліч І.Я.

Навуковак кафэ “Звычаі, традыцыі і абрады маей мясцовасці”

8-11

Уцякалка В.А.

06.03

Гульня “Папялушка”

1-2

Васечка І.В.

Гульня-падарожжа “Па школьнай краіне”

1-2

Акуліч В.Р.

Конкурсная праграма “Таленты і паклонікі”

5

Юшкевіч Н.П.

Сюрпрыз для дзяўчынак “Дзяўчынкі – нашы сонейкі”

5

Сень Г.А.

Тэт-а-тэт “Акуратнасць – залог поспеху”

9

Мацук С.М.

Забаўляльная праграма “Міс школы”

5-7

Уцякалка В.А.

 

13.03

Конкурс малюнкаў “Прафесіі маей мары”

1-2

Храпіцкая А.М.

Практыкум “Аб парадку і працавітасці”

1-2

Апановіч Л.М.

Конкурс малюнкаў “Свет маіх захапленняў”

6

Мельнік В.Д.

Сустрэча з бацькамі “Працай прыгож і славенчалавек”

6

Шубіч В.М.

Майстар-клас 2Гэта я ўмею”

10

Бруцкая В.Л.

Адкрыты дыялог “Твая будучыня ў тваіх руках”

8-11

Уцякалка В.А.

20.03

КТС “Я здароў зберагу – сам сабе дапамагу”

3-4

Сулкоўская І.У.

Падарожжа ў краіну “Здароўя”

3-4

Старавойт А.У.

Гульня “Па старонкам энцыклапедыі АБЖ”

7

Савончык А.У.

Дзелавая гульня “Краіна здароўя”

7

Яхнавец Т.У.

Урок этыкета “Этыкет на кожны дзень”

11

Сямашка В.І.

Флэш-моб “Здаровы школьнік”

5-7

Уцякалка В.А.

27.03

Гульня “Мае першыя фінансы”

3-4

Кудласевіч А.П.

Гульня “Эканоміка вакол нас”

3-4

Бруцкая С.М.

Круглы стол “Эканоміка і беражлівасць – мой жыццевы дэвіз”

8

Пачка Л.М.

Эканамічная гульня “Капека рубель беражэ”

8

Акуліч І.Я.

Інтэлектуальная квэст-гульня “Жыцце, здароўе, прыгажосць”

3-4

Уцякалка В.А.

03.04

Практыкум “Хатняя гаспадыня”

1-2

Васечка І.В.

Занятак”Мая сям’я”

1-2

Акуліч В.Р.

Педагагічная майстэрня “Сяброўства хлопчыкаў і дзяўчынак”

5

Юшкевіч Н.П.

Спартыўная эстафета “Тата, мама, я –спартыўная сям’я”

5

Сень Г.А.

Круглы стол “Сям’я – самае дарагое ў жыцці”

9

Мацук С.М.

Акцыя “Клопат”

3-4

Уцякалка В.А.

10.04

Гульня “Поле цудаў” (тэма “Птушкі”)

1-2

Храпіцкая А.М.

Экскурсія “Экалагічная разведка”

1-2

Апановіч Л.М.

Гульня-падарожжа “Чароўнае жывелаведанне”

6

Мельнік В.Д.

КТС “Зямлм – наш агульны дом”

6

Шубіч В.М.

Экалагічная гульня “Захаваем чысціню на сваей зямлі”

10

Бруцкая В.Л.

Вечарына “Моладзь за здаровы образ жцця”

8-11

Уцякалка В.А.

17.04

Конкурсная праграма “Усе правесіі важны”

3-4

Сулкоўская І.У.

Гульня-падарожжа “У краіне прафесій”

3-4

Старавойт А.У.

Круглы стол “Усе прафесіі патрэбны”

7

Савончык А.У.

Трэнінг “Я выбіраю будучыню”

7

Яхнавец Т.У.

Акцыя па зборы другаснай сыравіны

11

Сямашка В.І.

Забаўляльнае шоу “Ала, мы шукаем таленты”

1-4

Уцякалка В.А.

24.04

Гульня “Здаровы я – здаровая краіна”

3-4

Кудласевіч А.П.

Спартыўнае свята “На здароўе”

3-4

Бруцкая С.М.

Практыкум “Правільнае харчаванне  і мае здароўе”

8

Пачка Л.М.

Турнір “Вышэй. Хутчэй, дужэй”

8

Акуліч І.Я.

Гульня “Мая планета”

3-4

Уцякалка В.А.

08.05

Экскурсія да помніка, загінуўшым воінам

1-2

Васечка І.В.

Падарожжа ў мінулае “Назаўседы ў памяці народа”

1-2

Акуліч В.Р.

Акцыя “Помнік”

5

Юшкевіч Н.П.

Акцыя “Помнік”

5

Сень Г.А.

Вусны часопіс “Назаўседы ў памяці народа”

9

Мацук С.М.

Інтэлектуальная гульня “Я люблю Беларусь”

8-11

Уцякалка В.А.

15.05

Спартыўнае свята “Кропелькі задроўя”

1-2

Храпіцкая А.М.

Спартыўны калейдаскоп

1-2

Апановіч Л.М.

Дыспут “Шкодныя звычкі”

6

Мельнік В.Д.

КТС “Сябры здароўя”

6

Шубіч В.М.

Спаборніцтвы “Спорт. Моладзь. Здароўе”

10

Бруцкая В.Л.

Гульня “Хто жадае стаць піянерам”

3-4

Уцякалка В.А.

22.05

Спартыўнае свята “Юны пажарны”

3-4

Сулкоўская І.У.

Конкурсная праграма “Школа бяспекі”

3-4

Старавойт А.У.

Гульня “Бяспечныя паводзіны”

7

Савончык А.У.

Інструктыўная гутарка “Мая бяспека ў школе”

7

Яхнавец Т.У.

Ствараем прэзентацыю “Алгарытм падрыхтоўкі да экзаменаў”

11

Сямашка В.І.

Дзень здароўя “Летнія забавы”

1-4

Уцякалка В.А.

29.05

Гульня-віктарына “Здароўе і моладзь”

3-4

Кудласевіч А.П.

Экскурсія. Кінатэатр “Экран”

3-4

Бруцкая С.М.

Вусны часопіс “Пейзаж нашага класа”

8

Пачка Л.М.

Тэатр-экспромт

8

Акуліч І.Я.

Гульня-падарожжа “Парады Айбаліта”

5-7

Уцякалка В.А.

 

Намеснік дырэктара    па выхаваўчай рабоце___________________І.А.Волчык

 

 

 

План работы

педагога - арганізатара ў шосты школьны дзень тыдня

на 2020/2021 навучальны год

Мерапрыемства

Клас

Тэрмін

1

Гульні на свежым паветры

2-4

05.09

2

Вечарына “Школа – дом дзяцінства”

8-11

12.09

3

Гульневая праграма “Піянерыя”

5-7

19.09

4

Вечарына “Сцяжынкамі роднага краю”

8-11

26.09

5

Конкурсная праграма “Маленькія непаседы”

2-4

03.10

6

Вечарына “Міс – залатая восень”

8-11

10.10

7

Школьны турнір “Што? Дзе? Калі?”

5-6

17.10

8

Вечарына “Беларусія пісьменнікі дзецям”

8-11

24.10

9

Круглы стол “Хочаш быць здаровым-будзь ім”

5-6

31.10

10

Тэматычная вечарына “Падлетак і праблема экалогіі”

8-11

14.11

11

Гульневая праграма “Разумнікі і разумніцы”

3-4

21.11

12

Тэматычная дыскатэка “Школа – наш другі дом”

8-11

28.11

13

Дыскусія “Гэта важна ведаць: віды адказнасці”

5-8

05.12

14

Гульня “Азбука дарожных знакаў”

1-4

12.12

15

Вечар – акцыя да Дня барацьбы са СНІДам

8-11

19.12

16

Навагодняя паштоўка (цацка)

2-5

26.12

17

Навагодняя вытынанка сваімі рукамі

5-7

09.01

18

Гульня “ Зімовыя забавы”

4-5

16.01

19

Гульня “Паважайце правілы руху”;

2-4

23.01

20

Віктарына “Ведай свой край”

6-8

30.01

21

Вечар сустрэчы выпускнікоў

 

06.02

22

Народныя гульні на свежым паветры

2-5

13.02

23

Гульня “Беларускія прыказкі, прымаўкі, загадкі”;

5-6

20.02

24

Вечарына адпачынак “А ну-ка парачка”

8-11

27.02

25

Вечарына. Інтэлектуальна-забаўляльнае шоу “Армейскія баталіі”

8-11

06.03

26

Паштоўка “Любай матулі”

4-6

13.02

27

Забаўляльная праграма “Міс школы”

8-11

20.03

28

Гутарка аб правілах гігіены;

3-5

27.03

29

Гутарка “Святы народаў свету”;

6-7

03.04

30

Конкурс лічылак, прагляд мультфільмаў;

1-4

10.04

31

Вечар – адпачынак “Смяяцца дазваляецца”

8-11

17.04

32

Прагляд мультфільмаў “Дзядзя Сцёпа – міліцыянер”, “Айбаліт” і інш.

2-4

24.04

33

Інсцэніроўка казак;

3-5

08.05

34

Вечарына. Брэйн- рынг “Хачу ўсё ведаць”

8-11

15.05

35

Вечарына “Песні вялікай перамогі”

8-11

22.05

36

Матэматычныя гульні;

5-7

29.05

 

 

     ЗАЦВЯРДЖАЮ

     Дырэктар школы

      __________________Трапец Э.М

      ____________________2021

 

План кансультацый педагога -псіхолага

дзяржаўнай установы адукацыі “Белавушская сярэдняя школа”

на 3 чвэрць 2020/2021 навучальнага года

Дата

Тэмы кансультацый

Месца правядзення

Час

Адказны

                                          для вучняў

16.01.

2021

Прафесіі “Чалавек-знакавая сістэма

 

Актавая зала

11.00-12.00

 

ЧуманевічН.Б.

 

13.02.

2021

Асаблівасці фарміравання кахання у юнакоў і дзяўчат”

13.03.

2021

Прафесіі “Чалавек-прырода”

                                        для бацькоў

 

23.01.

2021

Асаблівасці дзіцяча-бацькоўскіх адносін як фактар псіхалагічнага дыскамфорта

Актавая зала

10.00-11.00

 

Чуманевіч Н.Б

06.02.

2021

Як фарміраваць стрэсаўстойлівасць у дзяцей

20.02.

2021

Асаблівасці падлеткавага ўзросту

06.03.

2021

Паслухмянасць у дзяцей. Як зрабіць так, каб вас слухалі.

20.03.

2021

Дрэнны настрой у дзяцей. Паводзіны бацькоў у такіх сітуацыях

                              

                                       для настаўнікаў

30.01.

2021

Сімптомы дэпрэсіўнага настрою вучняў

Актавая зала

10.00-11.00

 

Чуманевіч Н.Б

27.02.

2021

Асаблівасці ўзаемадзеяння з дзецьмі розных катэгорый: трывожныя,  агрэсіўныя, аўтычныя.

27.03.

2021

 

 

Узаемазеянне з вучнямі ў залежнасці ад статусу, які займае вучань у класе.

 

 

    ЗАЦВЯРДЖАЮ

     Дырэктар школы

      __________________Трапец Э.М

      ____________________2021

 

План кансультацый педагога-псіхолага

дзяржаўнай установы адукацыі “Белавушская сярэдняя школа”

на 4 чвэрць 2020/2021 навучальнага года

Дата

Тэмы кансультацый

Месца правядзення

Час

Адказны

                                          для вучняў

03.04.

2021

Прафесіі “Чалавек-мастацкі вобраз”

Актавая зала

11.00-12.00

 

ЧуманевічН.Б.

 

08.05.

2021

Прафесіі “Чалавек-чалавек

15.05.

2021

Прафесіі Прафесіі Чалавек-тэхніка”

                                        для бацькоў

10.04.

2021

Як дапамагчы дзецям у час экзаменаў

Актавая зала

10.00-11.00

 

Чуманевіч Н.Б.

24.04.

2021

Што патрэбна для гарманічнага развіцця асобы дзіцяці?

22.05.

2021

Прафесійнае самавызначэнне. Якую дапамогу могуць аказаць бацькі?

                                  для настаўнікаў

   17.04.

2021

Дапамога дзецям у крызісных станах. Службы і цэнтры дапамогі

Актавая зала

10.00-11.00

 

Чуманевіч Н.Б

29.05.

2021

Псіхалагічная падтрымка ў час экзаменаў.