Методическая неделя

План метадычнага тыдня

па тэме “Эфектыўны педагагічны вопыт: ад тэорыі да практыкі”

(17.02.2020-21.02.2020)

 

Панядзелак

17.02.2020

Дзень ШВМА настаўнікаў беларускай мовы і літаратуры,

 рускай мовы і літаратуры

Форма правядзення

Пачатак, нумар урока. клас

Нумар кабінета

Назва мерапрыемства

Адказныя

Фрагмент урока рускай мовы

(этап праверкі дамашняга задання)

8.20

(1 урок)

5 “А”

6

“Правописание о, ё после шипящих в корне слова”

Савончык А.У.

Фрагмент урока мастацтва

(этап рэфлексіі)

9.35

(2 урок)

5 “А”

6

Заняткі і захапленні дзяцей

Шубіч В.М.

Фрагмент урока беларускай мовы (этап замацавання)

10.20

(3 урок)

11 “А”

15

 Характарыстыка складанага сказа

Сенькавец В.А.

Фрагмент урока беларускай мовы (арганізацыйны момант)

13.35

(6 урок)

6 “А”

20

М.Сурначоў. “У стоптаным жыце”

Бруцкая В.Л.

Інтэрактыўны перапынак

пасля 2 уроку

9.45

2 паверх

Вясёлая лінгвістыка

 

Яхнавец Т.У.

 

Інтэрактыўны перапынак

пасля 3 уроку

10.45

2 паверх

Беларусь ад “А” да “Я”

Мельнік В.Д.

Конкурсная праграма

12.45

5-7 класы

 

Актавая зала

“Армейскія баталіі”

Уцякалка В.А.

Аўторак

18.02.2020

Дзень ШВМА настаўнікаў матэматыкі, фізікі і інфарматыкі

 

Форма правядзення

Пачатак, нумар урока. клас

Нумар кабінета

Назва мерапрыемства

Адказныя

Фрагмент урока фізікі

(этап замацавання ведаў)

8.30

(1 урок)

9 “Б”

9 (фізіка)

Простыя механізмы

Трапец Э.М.

Фрагмент урока інфарматыкі

(этап тлумачэння новага матэрыялу)

9.20

(2 урок)

9 “А”

Інфарм.

Выкарыстанне стандартных функцый у электронных табліцах

Тарадайчык А.М.

Фрагмент урока матэматыкі

(этап актуалізацыі апорных ведаў)

10.05

(3 урок)

7 “А”

17 (геагр.)

Сума вуглоў трохвугольнікаў

Сень А.Г.

Інтэрактыўны перапынак

пасля 2 уроку

9.45

2 паверх

Матэматыка – царыца ўсіх навук

 

Пабярэжная Л.М.

 

Інтэрактыўны перапынак

пасля 3 уроку

10.45

2 паверх

Шчаслівы выпадак

Радцэвіч С.А.

 

 

 

 

 

 

Серада

19.02.2020

Дзень ШВМА настаўнікаў англійскай мовы

 

Форма правядзення

Пачатак, нумар урока. клас

Нумар кабінета

Назва мерапрыемства

Адказныя

Фрагмент урока англійскай мовы

(этап пастаноўкі мэт і задач, матывацыя вучэбнай дзейнасці вучняў)

10.05

(3 урок)

10 кл.

9 (фізіка)

Кланаванне

Юшкевіч Н.П.

Фрагмент урока англійскай мовы

(этап рэфлексіі)

10.30

(3 урок)

6 “Б”

19

Любімая ежа

Мацук С.М.

Фрагмент урока англійскай мовы

(этап праверкі дамашняга задання)

11.10

(4 урок)

7 “Б”

16

Англійская вёска

Коц Н.А.

Фрагмент урока англійскай мовы

(асноўны этап)

13.00

(6 урок)

5 “А”

8 (хімія)

У горадзе. На вуліцах Мінска

Белавус Н.А.

Інтэрактыўны перапынак

пасля 2 уроку

9.45

2 паверх

Do you know Great Britain

 

Белавус Н.А., Мацук С.М.

 

Інтэрактыўны перапынак

пасля 3 уроку

10.45

2 паверх

Do you know Great Britain

 

Коц Н.А., Юшкевіч Н.П.

 

 

 

 

 

 

Чацвер

20.02.2020

Дзень ШВМА настаўнікаў біялогіі, геаграфіі, хіміі, гісторыі, працоўнага навучання, фізічнай культуры і здароўя

 

Форма правядзення

Пачатак, нумар урока. клас

Нумар кабінета

Назва мерапрыемства

Адказныя

Фрагмент урока гісторыі Беларусі

(этап праверкі дамашняга задання)

9.35-9.43

(2 урок)

7 “Б”

16 (гісто-рыя)

Утварэнне Рэчы Паспалітай

Акуліч І.Я.

Фрагмент урока “Чалавек і свет”

(этап актуалізацыі ведаў)

 

9.43-9.50

(2 урок)

5 “А”

6

Атмасфера

Пачка Л.М.

Фрагмент урока біялогіі

(этап тлумачэння новага матэрыялу)

9.50-10.05

(2 урок)

11 “Б”

9 (фізіка)

Доказы эвалюцыі

Сенькавец С.Р.

Фрагмент урока хіміі

(этап замацавання ведаў)

10.05 -10.14.

(2 урок)

5 “А”

8 (хімія)

Галагены

Сень Г.А.

Фрагмент урока біялогіі

(этап рэфлексіі)

10.14-10.20

(2 урок)

8 кл.

21

Разнастайнасць рэптылій

Ляшук М.М.

Інтэрактыўны перапынак

пасля 2 уроку

10.20

2 паверх

Алімпійскія гульні

Касцюк М.І.

Апановіч А.В.

Інтэрактыўны перапынак

пасля 3 уроку

11.15

2 паверх

Працоўнае навучанне

Сямашка В.І.

Бруцкая В.В.

Семінар-практыкум

14.05.

Інфарматыка

Выкарыстанне Інтэрнэт-рэсурсаў у адукацыйным працэсе

Ляшук М.М.

Акуліч І.Я.

 

Пятніца

21.02.2020

Інтэграваны дзень ШВМА настаўнікаў пачатковых класаў,

ШВМА класных кіраўнікоў

 

Форма правядзення

Пачатак, нумар урока. клас

Нумар кабінета

Назва мерапрыемства

Адказныя

Фрагмент урока рускай мовы

(арганізацыйны момант, арфаграфічная размінка)

13.35

(2 урок)

4 “А”

2

«Грамматический разбор личных местоимений»

Васечка І.В.

Фрагмент урока рускай мовы

(арганізацыйны момант, актуалізацыя ведаў)

 

14.30

(3 урок)

3 “Б”

6

«Правописание безударных гласных в корне слова»

Бруцкая С.М.

Фрагмент урока матэматыкі

(вусны лік)

12.50

(1 урок)

4 “Б”

1

Дзяленне мнагазначных лікаў

Акуліч В.Р.

Інтэрактыўны перапынак

пасля 2 уроку

14.15

1 паверх

Дзень абаронцаў Айчыны

Акуліч В.Р.

Інтэрактыўны перапынак

пасля 3 уроку

15.10.

1 паверх

Абаронца – гэта гучыць ганарова

Васечка І.В.

Турнір для 8-11 класаў

13.35

Актавая зала

Турнір знаўцаў роднай мовы

Уцякалка В.А.

 

 

УТВЕРЖДАЮ

Директор школы

______ К.В.Мясников

 

ПЛАН ПРОВЕДЕНИЯ МЕТОДИЧЕСКОГО МАРАФОНА

учреждений образования «Средняя школа №3 г. Столина»

 и «Белоушская средняя школа»

22.02.2020 г.

Название мероприятия и форма проведения

Время и место проведения

Ф.И.О.

ответственного

Открытие  марафона

9.00

актовый зал

Арсенович Л.Я.

Савончик Н.В.

Квест для педагогов «Кейс «Профессионализм»

9.15

актовый зал

Арсенович Л.Я.

Квест для учащихся «Секретный пакет»

9.30

 

Наумович М.С.

Урок для взрослых «Каменный век на территории Беларуси. Изменения в новом каменном веке»

10.00

каб.41

 

Чирец А.В.

Урок для взрослых «Интеллект-карты  в работе педагогов»

10.00

каб.47

Вабищевич О.И.

Мастер-класс «Кроссенс как средство формирования познавательной инициативы и креативного мышления учащихся»

10.00

каб.48

Шпаковская О.Л.

Мастер-класс «Формирование ключевых компетенций учащихся в рамках сетевого взаимодействия на уроках русского языка и литературы»

10.00

каб.50

Шубич В.А.

Мастер-класс «Выкарыстанне білбордаў на ўроку беларускай мовы ва ўмовах білінгвізму”

10.00

каб.45

Сеньковец В.А.

Интерактивное занятие  для педагогов «Здоровье – шаг к долголетию»

10.00

каб.34

Пилипчук Вероника,

Пинчук Яна

Интерактивное занятие для учащихся «Здоровье – шаг к долголетию»

11.00

каб.34

Пилипчук Вероника,

Пинчук Яна

Спортивные соревнования «А, ну-ка, юноши!»

12.00

Спортивный зал

Дульский А.А.

Шикунец Ф.В.

Самопредставления   школьных учебно-методических объединений

11.00

актовый зал

Руководители ШУМО  СШ №3 г. Столина

Презентация кабинетов

12.00

актовый зал

Педагоги Белоушская СШ

 

Закрытие марафона

12.30

актовый зал

Арсенович Л.Я.

Савончик Н.В.