Календарь воспитательных мероприятий

Каляндар

мерапрыемстваў па выкананні плана выхаваўчай і ідэалагічнай работы  дзяржаўнай установы адукацыі “Белавушская сярэдняя школа”

на 2020/2021 навучальны год

 

Назва мерапрыемстваў

Дата правядзення

Клас

Адказны

ВЕРАСЕНЬ

 

1

Урачыстая линейка

Першы ўрок “Я вырас тут, і край мне гэты дарагі”

 

01.09.

1-11

Адміністрацыя,

кл. кіраўнікі

2

Дзень беларускага пісьменства “Мая малая радзіма”

 

04.09.

1-11

Уцякалка В.А.

Класныя кіраўнікі

 

3

Тыдзень здароўя

07.09-12.09

1-11

Кл. кіраўнікі, нстаўнікі фізічнай культуры і здароўя

4

Тыдзень арганізацыі вучнёўскага самакіравання “Твой выбар” 

03-08.09.

1-11

Кл. кіраўнікі, Уцякалка В.А.

5

Конкурс творчых работ “Скарбы маёй сям’і” у рамках рэспубліканскай акцыі “Я гэты край Радзімаю заву”

да 05.09.

5-11

Класныя кіраўнікі,

Уцякалка В.А.

6

Тыдзень піянерскіх спраў, прысвечаны 30-годдзю ГА “БРПА”

07.09-12.09

4-8

Уцякалка В.А.

7

Тыдзень да Сусветнага Дня папярэджвання суіцыдаў

07.09.-12.09

8-11

Педагог-псіхолог

8

Піянерскае свята “Агеньчык запрашае сяброў”

15.09

5-8

Уцякалка В.А.

9

Свята першакласнікаў “30 дзён у школе”

30.09

1

Васечка І.В.

Акуліч В.Г.

10

Акцыя “Чысты двор”

17.09.

4-11

Кл. кіраўнікі

11

Конкурс «Войны священные страницы навеки в памяти людской»

1.09

1-11

Кл.кіраўнікі

12

Вечарына “Сцяжынкамі роднага краю” (да Года малай радзімы)

26.09.

8-11

Уцякалка В.А.

13

Прыём малодшых школьнікаў у “Акцябраты”

13.09.

2

Уцякалка В.А.

14

Акцыя па зборы макулатуры і металалома

16.09-30.09

1-11

Кл. кіраўнікі

15

Арганізацыя экскурсій “Мая краіна – Беларусь”

На працягу года

1-11

Класныя кіраўнікі

16

Восеньскі легкаатлетычны крос

30.09.

5-11

Касцюк М.І., Апановіч А.В.

КАСТРЫЧНІК

 

1

Акцыя “Дабру адчыняюцца сэрцы” (да Дня пажылых людзей)

30.09-02.10

1-11

Уцякалка В.А. кл.кіраўнікі

2

Святочная праграма “З любоўю да вас, настаўнікі”

03.10.

1-11

Уцякалка В.А.

3

Конкурс віншавальнай паштоўкі “Настаўнікі, віншуем вас са святам”

03.10.

2-11

Кл. кіраўнікі

4

Удзел у раённым конкурсе “Энэргамарафон”

10.10.-28.11

4-11

Уцякалка В.А. кл.кіраўнікі

5

Літаратурна-музычны часопіс “Мілей на свеце нікога няма, чым маці мая дарагая”

14.10.

1-11

Уцякалка В.А.

6

Агульнашкольны бацькоўскі сход

14.10.

 

Адміністрацыя,

кл. кіраўнікі

7

Акцыя “Чысты двор”

11.10.

4-11

Кл.кіраўнікі

8

Вечарына “Міс – залатая восень”

10.10.

8-11

Уцякалка В.А.

9

Вечарына “Цікавая гісторыя”

24.10.

8-11

Акуліч І.Я., Сямашка В.І.

10

Правядзенне алімпійскага ўрока

14.10

5-11

Касцюк М.І., Апановіч А.В., класныя кіраўнікі

11

Класныя мерапрыемствы да 75-годдзя Арганізацыі Аб’яднаных Нацый

24.10.2020

5-11

Класныя кіраўнікі

12

Конкурс фотаздымкаў “Мая сям’я у гісторыі краіны”

Да 30.10

5-11

Класныя кіраўнікі

13

Удзел у раенным конкурсе акцябрацкіх груп “Суперзвездочка”

кастрычнік

 

Уцякалка В.А.

14

Удзел у турніры па інтэлектуальным гульням

 

8-9, 9-11

Акуліч І.Я.

15

Конкурс “Падарожжа па малой Радзіме” у рамках рэспубліканскага праекта “Збяры Беларусь у сваім сэрцы”

да 20.10

5-11

Класныя кіраўнікі

ЛІСТАПАД

 

1

Тыдзень прававых ведаў

16.11-21.11

3-11

Уцякалка В.А., кл.кіраўнікі

2

Удел у раенным конкурсе блогераў, вэб-старонак творчых вучняў

30.11.

5-11

Уцякалка В.А.

3

Тэматычная вечарына “Падлетак і закон”

21.11.

8-11

Уцякалка В.А., педагог сацыяльны

5

Конкурс “Замалеўкі юнага вандроўніка” у рамках рэспубліканскай акцыі “Я гэты край Радзімаю заву ”

да 10.11.

5-11

Класныя кіраўнікі

6

Акцыя “Чысты двор”

12.11.

4-11

Кл.кіраўнікі

7

Выстава дэкаратыўна-прыкладной творчасці “Вясёлкавы калейдаскоп”, “Калядная зорка”

да 26.11.

4-11

Бруцкая В.У., Мамайка Д.С.

8

Удзел у раенным конкурсе буктрэйлераў “Чытай. Думай. Стварай.”

30.11

1-4

Настаўнікі пач. класаў

9

Конкурс даследчых работ “Адкрывая свет – адкрываю сябе”

14.11

5-11

 

10

Удзел у раенным конкурсе віртуальных мезеяў “Тайна заброшенного дома”

20.11

1-11

Кл.кіраўнікі

СНЕЖАНЬ

 

1

Дабрачынная акцыя “Прыслухайся да свайго сэрца”

Акцыя “Падаруй мару”

На працягу месяца

1-11

Уцякалка В.А. кл.кіраўнікі

2

Тыдзень “Тэрыторыя незалежнасці”

(прафілактыка шкодных звычак)

02-07.12.

5-11

Педагог сацыяльны, педагог-псіхлаг

3

Навагоднія святы “Ёлка ў госці да нас прыйшла”

23-37.12.

1-11

Уцякалка В.А. кл.кіраўнікі

4

Конкурс плакатаў “Цуда хопіць на ўсіх”

да 23.12.

4-11

Уцякалка В.А., кл.кіраўнікі

5

Конкурс навагодняй цацкі

да 23.12.

4-11

Уцякалка В.А., кл.кіраўнікі

6

Вечарына “Запрашаем у тэатр”  (да 100-годдзя з дня заснавання Нацыянальнага акадэмічнага тэатра імя Я.Купалы)

05.12.

8-11

Уцякалка В.А., кл.кіраўнікі

7

Вечарына “Сустрэча каля ёлкі”

28.12.

8-11

Уцякалка В.А., кл.кіраўнікі

8

Брэйн-рынг “Беларусы на алімпійскіх гульнях”

17.12

5-11

Касцюк М.І., класныя кіраўнікі

9

Раенныя фінальныя спаборніцтвы па баскетболе

 

8-11

Касцюк М.І., Апановіч А.В.

                                                                       СТУДЗЕНЬ

 

1

Вечар сустрэчы выпускнікоў

30.01.

 

Уцякалка В.А.

2

Зімнія алімпійскія гульні

12.01.

3-11

Настаўнікі фіз.культуры і здароўя

3

Экалагічная акцыя “Дапаможам птушкам”

Студзень-красавік

1-11

Кл.кіраўнікі

4

Удзел у раенных спаборніцтвах па лыжным гонкам

 

8-11

Касцюк М.І.

5

Конкурс “Снежны снайпер”

 

5-11

Касцюк М.І.

Апановіч А.В.

ЛЮТЫ

 

1

Урокі мужнасці (да Дня юнага героя-антыфашыста)

04-06.02.

5-8

Уцякалка В.А., кл.кіраўнікі

2

Урокі мужнасці (да Дня памяці воінаў-інтэрнацыяналістаў)

14.02.

8-11

Уцякалка В.А., кл.кіраўнікі

3

Конкурс “Лідар года”

25.02.

8-11

Уцякалка В.А.

4

Школьныя спаборніцтвы па стральбе

16.02.

9-11

Касцюк М.І., Апановіч А.В.

5

Класныя мерапрыемствы да Дня абаронца Айчыны

22.02.

1-11

Класныя кіраўнікі

6

Конкурс дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва на алімпійскую тэматыку (спартыўная паштоўка, лялька)

28.02.

5-11

Касцюк М.І., класныя кіраўнікі

7

Вечарына. Інтэлектуальна-забаўляльнае шоу да Дня абаронца Айчыны

20.02.

8-11

Уцякалка В.А.

8

Вечарына “Беларускі гумар”

22.02

8-11

Настаўнікі беларускай мовы і літаратуры

9

Тыдзень псіхалогіі

10-15.02.

1-11

Педагог-псіхолаг

10

Школьны конкурс малюнкаў, плакатаў, вырабаў “Выратавальнікі вачыма дзяцей”

да 20.02.

1-11

Уцякалка В.А., кл.кіраўнікі

11

Удзел у раенным конкурсе відэаролікаў “Фізіка вакол нас”

Да 20.02

6-11

Настаўнікі-прадметнікі

12

Конкурс відэаролікаў “Прыгожае вакол нас”

Да 21.02

5-11

Уцякалка В.А., кл.кіраўнікі

13

Да Міжнароднага дня роднай мовы: купалаўская дыктоўка

19.02.

 

Настаўнікі-прадметнікі

САКАВІК

 

1

Забаўляльная праграма “Міс школы”

06.03

8-11

Уцякалка В.А.

2

Канцэртная праграма да Міжнароднага жаночага дня

05.03.

1-11

Уцякалка В.А.

3

Урачыстае ўручэнне пашпартоў

15.03.

8-9

Волчык  І.А., кл. кіраўнікі

4

Класныя гадзіны, прысвечаныя Дню Канстытуцыі

15.03.

1-11

Кл.кіраўнікі

5

Прававая алімпіяда

09.03.

1-11

Педагог сацыяльны

6

Акцыя “Сэлфі з любімай кнігай”

Да 03.04

1-11

Пачка Д.Я.

7

Конкурс “Маленькая прыгажуня”

06.03.

5-7

Уцякалка В.А.

8

Удзел у раенным конкурсе рэкламнай прадукцыі (інтэрнэт-старонка, радыеперадача) “Паспешная малая радзіма – паспешная краіна”

Да 30.03

5-11

Кл. кіраўнікі

9

Акцыя “Чытаем разам” (да Сусветнага дня паэзіі)

21.03

1-11

Настаўнікі-прадметнікі

10

Школьныя спаборніцтвы па шашкам і настольным тэнісе

28.03

7-11

Шпакевіч В.А. Апановіч А В.

11

Акцыя “Упрыгожым зямлю кветкамі” да Міжнароднага Дня Зямлі

да 24.04.

1-11

Кл.кіраўнікі

12

Удзел у раенным конкурсе мадэлі вучнеўскага самакіравання “Майстэрства цікава жыць”

Сакавік

 

Уцякалка В.А.

13

Удзел у раенным конкурсе сайтаў, блогаў, вэб-старонак педагогаў сацыяльных, педагогаў-псіхологаў

 

 

Педагог сацыяльны, педагог-псіхолог

КРАСАВІК

 

1

Школьны творчы конкурс “Мы ведаем законы дарог”

23.04.

1-11

Уцякалка В.А., класныя кіраўнікі

2

Удзел у раенным фестывале “Моладзь Століншчыны – за РОЎНАдзеянне”

 

9-11

Волчык І.А.

3

Акцыя-рэквіем да Дня   чарнобыльскай трагедыі

(Да 35-годдзя з дня аварыі на Чарнобыльскай АЭС)

26.04.

5-11

Кл.кіраўнікі, Уцякалка В.А.

4

Школьныя працоўныя дэсанты па зборы макулатуры і металалому

На працягу месяца

1-11

Кл.кіраўнікі

5

Акцыя па добраўпарадкаванні і азеляненні школьнай тэрыторыі

Красавік-май

1-11

Кл.кіраўнікі

6

Акцыя “Пасадзі дрэва”

Красавік-май

4-11

Кл.кіраўнікі

7

Тыдзень прававых ведаў

05.-10.04

5-11

Педагог сацыяльны, кл.кіраўнікі

8

Вечарына “Моладзь за здаровы лад жыцця”

24.04

8-11

Уцякалка В.А. Педагог сацыяльны

9

Вясенні легкаатлетычны крос

18.04.

5-11

Касцюк М.І.

10

Удзел у раенных спаборніцтвах па турызму

 

8-11

Апановіч А.В.

11

Конкурс праектаў па палікультурнаму выхаванню “Мы розныя – мы разам”

30.04.

3-11

Уцякалка В.А., класныя кіраўнікі

12

Адзіны дзень прафарыентацыі

 

9-11

Педагог-псіхолаг

                                                                             МАЙ

 

1

Месячнік патрыятычнага выхавання “Вялікай Перамозе – 75!”.

Акцыя “Помнік”

1-30.05.

1-11

Уцякалка В.А. кл.кіраўнікі

2

Вахта памяці. Свята Перамогі

09.05.

1-11

Адміністрацыя, кл.кіраўнікі

3

Класныя мерапрыемствы, прысвечаныя Дню Дзяржаўнага Герба і Сцяга

05.05.

1-11

Кл.кіраўнікі

4

Спартыўнае свята “Здаровы я – здаровая сям’я” да Дня сям’і

15.05

5-6

Настаўнікі фіз.культуры і здароўя

5

Падарожжа ў краіну “Піянерыю”

19.05.

5-8

Уцякалка В.А.

6

Гульня “Зарніца”

22.05.

5-11

Настаўнікі фіз.культуры і здароўя

7

Акцыя “Чысты двор”

На працягу месяца

1-11

Кл. кіраўнікі

8

Класныя мерапрыемствы “У коле сям’і” (да Дня сям’і)

14-15.05.

1-11

Кл.кіраўнікі

 

Конкурс плакатаў “Моладзь супраць тытуню”

Да 20.05

1-11

Кл.кіраўнікі

9

Вечарына “Песні вялікай Перамогі”

08.05.

8-11

Уцякалка В.А.

10

Свята апошняга званка

30.05.

1-11

Волчык І.А.

ЧЭРВЕНЬ

 

1

Свята, прысвечанае Міжнароднаму Дню абароны дзяцей

01.06.

1-11

Уцякалка В.А. 

2

Свята “Выпускнік – 2021”

 

11

Волчык І.А., Яхнавец Т.У.

3

Акцыя “Зямля – наш дом” да Сусветнага Дня акаляючага асяроддзя

 

1-11

Уцякалка В.А.

 

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце ________________І.А.Волчык